WestWorld – Sezon 1 Odcinek 5

Dolores, s01e05

Jesteśmy już w połowie pierwszego sezonu WestWorld i po dwóch kolejnych odcinkach, które powoli zdradzały tajemnice serialu w tym było podobnie. Po raz kolejny odcinek skupiał się na pokazywaniu różnych losów hostów i gości parku.

William, Logan i Dolores docierają do miasteczka Paraiah. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to miasto uciech i rozpusty o czym dobitniej zaświadczy późniejsza scena orgii. Konflikt między Williamem i Loganem narasta i dochodzi do nimi do ostrego spięcia. Dowiadujemy się, że William jest pracownikiem w firmie należącej do rodziny Logana, co przy jednej ze sprzeczek Logan podkreśla chcąc pokazać Williamowi jego miejsce w szeregu. Takie postępowanie jednak się na nim zemści, gdy Logan popada w kłopoty, William odwraca się do niego plecami.

Dolores WestWorld

W odcinku tym, widzimy też transformację Dolores, która odkrywa swoje drugie ja. Ze spokojnej dziewczyny zmienia się w kobietę, która dosyć sprawnie posługuje się bronią. Razem z Loganem i Williamem bierze udział w misji mającej na celu kradzież środków wybuchowych, która kończy się strzelaniną. Warto zwrócić uwagę jaki kapelusz wybiera Dolores, ciemne wybierają czarne charaktery, białe natomiast Ci, którzy chcą podążać ścieżką prawa, Dolores wybiera kolor pomiędzy tymi dwoma.

Mężczyzna w Czerni w tym odcinku postanawia ratować Teddiego, kosztem Lawrenca, używa jego krwi, aby Teddy nie umarł. Dochodzi również do spotkania dr Forda z Mężczyzną w Czerni. Podobnie jak w poprzednim odcinku, dr Ford pokazuje, że ma władzę absolutną nad parkiem. W momencie, gdy Mężczyzna w Czerni prowokuje dr Forda i próbuje zamachnąć się na niego nożem, Teddy, mimo, że jest ledwo żywy, w jednej chwili zatrzymuje cios Rewolwerowca.

Rewolwerowiec WestWorld

Dr Ford jest ciekaw także motywacji Mężczyzny w Czerni i pyta się go, co dokładnie planuje odnaleźć w centrum labiryntu. Rewolwerowiec kpi sobie z gości parku, z tego, że traktują park jak wesołe miasteczko, a on uważa, że park jest czymś więcej, że jest ukryty w nim jakiś głębszy sens. Sugeruje też, że to Arnold za to odpowiada, podważając w ten sposób autorytet dr Forda.

To kolejny poniedziałek, kolejny WestWorld recenzji. Po dwóch odcinków, które zostały rzeczywiście Kontynuacja tajemnice serialu, tym razem nie było inaczej. Po raz kolejny, spędziliśmy dużo czasu na świecie, skupiając się na różnych hostach i wątków gości. Rzeczy stały się jeszcze bardziej intrygujący z Man in black jak wyrzucić z Lawrence, jak poznał małego chłopca, który dr Ford rozmawiał jakiś czas temu. Nie ma nic nowego, ale jest to mało smaczne złośliwiec, że coraz mnie bardziej interesują się tym, kim jest.

W tym odcinku Elsie przeprowadza swoje wewnętrzne śledztwo dotyczące zachowania jednego z hostów, który w poprzednim odcinku ich zaatakował, a następnie rozbił sobie głowę kamieniem. W jego ciele odkrywa laserowy nadajnik satelitarny. O swoim odkryciu powiadamia Bernarda.

Od strony „zaplecza” parku obserwujemy także w kilku scenach pracę techników, co ciekawe w każdej scenie przewija się ciało Maeve, końcowa scena sugeruje nam, że Maeve podczas przebywania u techników była cały czas świadoma i tylko udawała nieprzytomną. Gdy jeden z techników zostaje po godzinach sam, Maeve się budzi. Niestety nie wiemy co następuje potem, bo jest to tez koniec odcinka 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.