1.
Serial WestWorld jest oparty na filmie z 1973 roku o tym samym tytule, wyreżyserowanym przez Michaela Crichtona.
2.
Michael Crichton jest również autorem powieści Jurassic Park i jednym ze scenarzystów filmu Jurassic Park z 1993 roku. W tym filmie również pojawia się motyw parku otwartego dla zwiedzających, który wymyka się jego twórcom spod kontroli.
3.
Główną inspiracją dla serialu był Blade Runner (Łowca Androidów) film Ridleya Scotta z 1982.
4.
Oryginalny WestWorld, był pierwszym filmem, w którym użyto cyfrowego przetwarzania obrazu. Obecnie trudniej znaleźć film, który z tego nie korzysta.
5.
Sequel WestWorld, czyli FutureWorld, był pierwszym filmem, który użył animacji 3D.

6.
Michael Crichton zanim zmarł, planował napisać remake filmu WestWorld, reżyserię chciał powierzyć Quentinowi Tarantino, jednak ten odmówił.
7.
HBO zamówiło pilot serialu już w 2013 roku. Jednak serial trafił do produkcji dopiero latem 2014. W styczniu 2016 produkcja serialu została zawieszona na 4 miesiące, aby dać scenarzystom czas na napisanie ostatnich 4 odcinków. Trochę to trwało zanim pojawił się na małym ekranie 🙂
8.
Jeszcze przed pierwszym odcinkiem serialu, wyciekły umowy, które podpisywali aktorzy drugoplanowi i statyści. Podpisując umowę musieli wyrazić zgodę na odważne sceny nagości oraz symulowanie scen seksu, w tym udawane sceny seksu oralnego.
9.
Na początku serial był przewidywany na 3 lub 4 sezony, jednak z informacji jakich udzielił aktor James Marsden okazuje się, że serial może być emitowany nawet przez 6 do 7 lat.
10.
Jednym z elementów marketingu serialu, było stworzenie przez HBO fałszywej strony parku WestWorld, na której można było zamówić wycieczkę do parku. Jednak przy próbie zakupu wycieczki otrzymywaliśmy informację, że wszystkie bilety są już wyprzedane. Na stronie znajdował się także zestaw reguł obowiązujących uczestników wycieczki.
11.
Słowa „gwałtownych uciech i koniec gwałtowny”, które powodują „wybudzanie się” robotów są cytatem z Romea i Julii, Williama Shakespearea.
12.
Serial WestWorld nie jest pierwszym serialem opartym na filmie o tym samym tytule. W 1980 roku powstał serial „Beyond WestWorld”. Jednak serial po kilka odcinkach został ściągnięty, widocznie nie cieszył się tak dużą popularnością jak obecny 🙂
13.
Obsada filmu jest niesamowita, nawet jak na standardy HBO. W głównych rolach mamy tu gwiazdy znane głównie z gry na dużym ekranie, takie jak: Anthony Hopkins, Evan Rachel Wood, James Marsden, Ed Harris, Thandie Newton czy Luke Hemsworth.
14.
Jonathan Nolan i Lisa Joy przyznali się w jednym z wywiadów, że tworząc świat WestWorld inspirowali się również grami, takimi jak Skyrim, BioShock, czy Red Dead Redemption.

15.
Jednym z głównych bohaterów serialu jest dr Robert Ford, twórca parku WestWorld, grany przez Anthonego Hopkinsa. Nie wiemy czy zbieżność imienia i nazwiska jest przypadkowa, ale tak samo nazywał się zabójca Jesse Jamesa, legendarnego przestępcy, który grasował na Dzikim Zachodzie i zginął od strzału w tył głowy, a zabójcą był właśnie Robert Ford.
16.
Mężczyzna w czerni, postać grana przez Eda Harrisa, która, wygląda na to, że w serialu jest człowiekiem, inspirowana jest mężczyzną w czerni z oryginalnego WestWorld (w filmie jest robotem), ten z kolei jest odbiciem jednego z głównych bohaterów filmu Siedmiu Wspaniałych.
17.
Całość zdjęć serialu odbywa się w Stanach Zjednoczonych w stanie California.
18.
Budżet wyprodukowania pierwszego sezonu WestWorld jest w granicach 80-100 milionów dolarów. Dla porównania, jeden odcinek Gry o Tron kosztuje w granicach 6 mln dolarów. Natomiast WestWorld z roku 1973 kosztował 1,25 mln dolarów.